CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

Utworzono dnia 02.02.2018

Wspólne czytanie to dobra forma propagowania czytelnictwa, forma szerzenia pozytywnych wartości  i sposób  budowania pozytywnych relacji między osobami w różnym wieku, dlatego też już po raz drugi w naszej  bibliotece szkolnej zorganizowano dni wspólnego czytania pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”. O włączenie się w tę akcję zostali poproszeni babcia - pani Barbara Szymańska, mama – pani Karolina Framska, pan dyrektor - Marek Polcyn, pani wicedyrektor - Grażyna Stachecka, licealistka – Aleksandra Oględzińska (absolwentka naszej szkoły). Dzieciom czytały również panie bibliotekarki. 24,29,30, 31 stycznia i 1 lutego uczniowie z kl. I, II i III oraz oddziału edukacyjno – terapeutycznego w czytelni biblioteki szkolnej mogli wysłuchać fragmentów „Przygód detektywa Łodygi na tropie przyrodniczych zagadek” Barbary Wicher lub „Detektywa Kefirka” Małgorzaty Strekowskiej - Zareby, posłuchać o przygodach psotnego kotka Cukierka głównego bohatera książki Waldemara Cichonia pt. „Cukierek, ty łobuzie” lub dzieci, bohaterów książki Natalii Usenko pt. „Książka, przecinek i kropka…”, które nie przeczuwały nawet, jak ciekawe mogą być książki. Dużym zainteresowaniem uczestników spotkania, cieszyły się także pozycje pt. „Zbawcy książek” Agnieszki Stelmaszyk i Anity Głowackiej pt. „Nie ma Tusionka”. Po wysłuchaniu głośnego czytania dzieci dyskutowały na temat przeczytanych im fragmentów. Odpowiedzi udzielane na zadawane pytania świadczyły o tym, że starały się grzecznie zachowywać i uważnie słuchać. Przed udaniem się do swoich klas uczniowie z chęcią wypożyczali książki, prosząc często o te, które były im czytane. Forma propagowania książki i czytania przez osoby dorosłe w ramach akcji „Czytanie łączy pokolenia” bardzo się dzieciom podobała, dlatego w następnym roku znowu ją powtórzymy.

nauczyciele bibliotekarze

CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA