DZIEŃ PATRONA

Utworzono dnia 02.11.2018

Dnia 26 października bieżącego roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny, który został zaprezentowany tego dnia podczas uroczystego apelu.

Apel miał na celu uczczenie pamięci patronki Marii Skłodowskiej - Curie oraz przypomnienie podstawowych informacji o życiu i jej twórczości. Uroczystość była prowadzona przez Elizę Garcon, uczennicę 8c, która rozpoczęła go tymi słowami:

„Maria Skłodowska - Curie to postać bardzo ważna dla nas – uczniów SP2, to postać wyjątkowa, która swym życiem i dziełem dała dowód na to, że warto, trzeba i należy mieć w życiu cele, realizować je, pozostając jednocześnie wiernym wyznawanym wartościom”.

Podczas uroczystości uczniowie naszej szkoły mogli popisać się zdolnościami wokalnymi: Kinga Kasperczak z klasy 5f zaśpiewała piosenkę Anny Jantar „Radość najpiękniejszych dni” . Natomiast Martyna Rogacz-Kaczmarek oczarowała widzów podczas piosenki Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.  Oskar Janecki z klasy 4 c zgrał na gitarze, a Maria Czaban z klasy 7 d na flecie. Artyści z klasy 7b i 5c zaprezentowali scenki z życia patronki i opowiedzieli o jej dokonaniach.

Na zajęciach z języka polskiego uczniowie realizowali zadania związane z patronką zaproponowane przez nauczycielkę języka polskiego Żaklinę Foks-Maciaszczyk. Uczniowie klas czwartych pisali dialogi między uczniem SP2, a uczniem obcego pochodzenia dotyczącym Marii Skłodowskiej-Curie. Natomiast uczniowie klas piątych i szóstych list, w którym mieli za zadanie opowiedzieć w jaki sposób obchodzony jest Dzień Patrona w naszej szkole. Uczniowie klas siódmych i ósmych mieli za zadanie napisać wywiad z patronką i zadać jak najwięcej pytań o jej życie i działalność naukową oraz w jej imieniu udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

Ten dzień był bardzo uroczysty, a uczniowie przypomnieli sobie i utrwalili ważne wydarzenia i daty z życia Marii Skłodowskiej-Curie.

Dorota Frąckowiak

Styczeń 2019