GÓRA GROSZA 2018

Utworzono dnia 31.01.2018

W tym roku podobnie jak w poprzednim nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza 2017/2018”. Jest to już osiemnasta edycja. Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie funduszy na następujące programy pomocy: pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, pomoc dla Domów dla Dzieci (Domów powstałych w wyniku przekształcenia dużych domów dziecka), pomoc dla istniejących domów dziecka i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych, tworzenie grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka, programy szkoleń rodzin zastępczych i adaptacyjnych, pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych realizujących nowatorskie programy wychowawcze, programy terapeutyczne dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej.

Samorząd Uczniowski podjął się przeprowadzenia akcji „Góra Grosza”. Akcja była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. W naszej szkole do akcji przystąpiły wszystkie klasy wraz z nauczycielami. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę małych dzieci, dlatego tak chętnie przynosili drobne monety groszowe.
Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano ważenia - zebraliśmy 81 kg oraz podliczenia wszystkich zebranych monet. Uczniowie naszej szkoły zebrali w sumie  1659,48 złotych.

W styczniu pieniądze uzbierane w ramach akcji „Góra Grosza” zostały przesłane na adres organizatora.

Opiekunowie Samorządu: panie Agata Nowak, Hanna Klimczak, Anna Jankowicz oraz pan Maciej Świtała pragną szczególnie podziękować uczniom poszczególnych klas i ich wychowawcom za ogromny wkład włożony w przeliczanie monet, segregowanie i ich pakowanie. Szczególne podziękowania też dla Pani Hanny Winkler, która kolejny rok z rzędu zorganizowała worki płócienne, w które pakowane były monety.

Samorząd uczniowski chciałby wyróżnić następujące klasy z podziałem na kategorie wiekowe, które uzbierały największe kwoty:

Edukacja wczesnoszkolna:

I miejsce – klasa III b – 85,18 zł

II miejsce – klasa I c – 64,10 zł

III miejsce – klasa III h – 60,80 zł

IV miejsce – klasa III d – 49,43 zł

Klasy IV – VII

I miejsce – klasa VI a – 179,38 zł

II miejsce - klasa V d – 104,97 zł

III miejsce – klasa VI d – 102,49 zł

IV miejsce – klasa  IV b– 74,56 zł

Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy, oraz mamy nadzieję, że w następnej edycji akcji też będą chętnie brali udział!

Anna Jankowicz

Sierpień 2018