KLASA V A I V D W KOTLINIE KŁODZKIEJ

Utworzono dnia 10.06.2017

24 maja, o godzinie szóstej rano, klasy V A i V D wyruszyły na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Mimo mało optymistycznych prognoz, deszcz ulewnie padał tylko w momencie naszego wyjazdu. Później towarzyszyły nam tylko dobra pogoda i wspaniały humor.

Podróż minęła szybko i tuż przed południem dotarliśmy do kopalni złota w Złotym Stoku, gdzie podzieleni na dwie grupy, spacerowaliśmy Podziemną Trasą Turystyczną. Po opuszczeniu kopalni odbyliśmy godzinną podróż autokarem, który dowiózł nas na szlak prowadzący do Jaskini Niedźwiedziej - najpiękniejszej jaskini sudeckiej. Po jej zwiedzeniu udaliśmy się do Zieleńca, w którym znajdował się nasz hotel.

Kolejny dzień był także pełen wrażeń. Po obfitym śniadaniu czekała wszystkich wspinaczka na Szczeliniec Wielki (919 m n. p. m.). Wysiłek związany ze zdobywaniem szczytu opłacił się, bo na górze czekały przepiękne widoki i niezapomniana panorama Gór Stołowych.

Nie był to jednak ostatni punkt programu wycieczki w tym dniu, gdyż wczesnym popołudniem pojawiliśmy się na ścieżce prowadzącej do labiryntu Błędnych Skał. Urzekły one uczestników wycieczki niezwykłym klimatem i urokliwymi zakątkami.

Całodzienne wędrówki nie zmęczyły piątoklasistów na tyle, by nie mieli sił na kilka dodatkowych atrakcji, między innymi wizytę w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach i dyskotekę, która odbyła się po kolacji.

Piątkowy poranek przywitał nas słońcem. Dzięki temu wszyscy od rana byli w doskonałych nastrojach, mimo że rozpoczął się ostatni dzień wycieczki. Napięty program nie pozwalał na długie pożegnanie z Zieleńcem. Zjedliśmy śniadanie, spakowaliśmy bagaże do autokaru i ruszyliśmy w drogę. Na początku zwiedziliśmy Kaplicę Czaszek w Czermnej, później udaliśmy się na spacer przez park zdrojowy w Kudowie. Jako ostatni punkt programu zaplanowano dla nas zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej wraz z podziemnymi labiryntami. Warto wspomnieć w tym miejscu, że kilkorgu uczniom udało się zaskoczyć przewodnika ogromną wiedzą historyczną. Pozostawiając po sobie tylko dobre wrażenia i z mnóstwem miłych wspomnień, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Nowego Tomyśla, gdzie czekali już stęsknieni rodzice, nie mogący doczekać się opowieści o niezwykle udanej wycieczce, o czym zgodnie wszyscy zaświadczamy - uczniowie i opiekunowie.

Martyna Kurzawska

KLASA V A I V D W KOTLINIE KŁODZKIEJ