KLASY I W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Utworzono dnia 19.12.2018

W grudnia br. uczniowie kl. I a , I b , I c i I d dwukrotnie odwiedzili bibliotekę szkolną. Najpierw uczestniczyli w zajęciach z edukacji czytelniczej i medialnej. W trakcie nich zapoznali się m.in. z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej w wypożyczalni i czytelni. Ważnym momentem dla nich było pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej. Po wygłoszeniu tekstu przysięgi uczniowie otrzymali legitymację i mogli wypożyczyć z biblioteki swoją pierwszą książkę. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się nowe książeczki zakupione w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Każdemu pierwszoklasiście wręczono także kartę pracy z zamieszczonym między innymi tekstem pasowania i godzinami otwarcia biblioteki oraz list skierowany do rodziców dotyczący wpływu czytania na rozwój dzieci. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści będą często odwiedzać swoja bibliotekę i wypożyczać z niej książki.

W trakcie drugich odwiedzin uczniowie obejrzeli w bibliotece szkolnej dwa przedstawienia w wykonaniu Kabaretu Horrorek pt. „Śpiąca królewna” i „Wiedzmy” wg scenariuszy Wandy Chotomskiej. W tym dniu czytelnia za sprawą dekoracji przemieniła się w małą scenę teatralną. W pierwszym przedstawieniu w postać królewny wcieliła się Katarzyna Łuczak, księcia zamiennie grali – Jan Witczak i Jan Wilkoszarski, dworzan -Mikołaj Machecki i Klaudia Jazgar. Maja Skotarek i Martyna Tobys pełniły funkcję konferansjerów. W drugim spektaklu role wiedźm – brudasek odegrały: Katarzyna Łuczak, Martyna Tobys i Klaudia Jazgar, a woźnicy Mikołaj Machucki. W konferansjera wcieliła się Katarzyna Łuczak. Głos, który namawiał wiedźmy do dbania o czystość  należał do Jana Witczaka i Jana Wilkoszarskiego. Po przedstawieniu widzowie nagrodzili oklaskami występujące osoby i zrobili z nimi pamiątkowe zdjęcie. Mamy nadzieję, że był to mile spędzony czas w naszej szkolnej bibliotece.

nauczyciele bibliotekarze

KLASY I W BIBLIOTECE SZKOLNEJ