PODSUMOWANIE KAMPANII „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2017”

Utworzono dnia 22.06.2017

Jak co roku, nasza szkoła przystąpiła do największej ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zaangażowała uczniów do wspólnej pracy i zabawy pod hasłem „Na skrzydłach przyjaźni”.

Uczestnicy kampanii zostali skłonieni do refleksji nad tym kim jest prawdziwy przyjaciel i jakie cechy powinien posiadać. Zazwyczaj dochodzili do wniosku, że powinien mieć poczucie humoru, podobne zainteresowania, umieć słuchać oraz być odpowiedzialnym za siebie i innych.

Uczniowie aktywnie pracowali pod kierunkiem nauczycieli - Wiesławy Błaż, Barbary Bolinger, Elżbiety Geisler, Anny Jankowicz, Małgorzaty Szczepańskiej, Anety Szuby, Marii Wala, Hanny Winkler i Krystyny Zimnej.

Udało się połączyć profilaktykę z pożyteczną zabawą, czyli z edukacyjnymi konkursami. Zadaniem uczestników konkursów było wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej przygodę z wybranym bohaterem literackim, który został twoim przyjacielem.

W konkursie plastycznym wyróżnienia otrzymali:

Joanna Gola – VD

Małgorzata Szałek – VD

Maria Wojtkiewicz – VD

Kinga Nowak – IVD

Paulina Kaczmarek – VIC

Nadia Potrawiak – VIC

Antonina Zerek – VC

Piotr Dudek – IVD

W konkursie literackim wyróżnienia otrzymali:

Olgierd Szeliga – VIC

Iga Bielawska – VIB

Wyróżnione prace zostały wyeksponowane na wystawie, a ich autorzy otrzymali z rąk pana Dyrektora DYPLOMY SUPERPRZYJACIELA wraz z życzeniami: „Niech idea przyjaźni i dobrzy przyjaciele będą zawsze towarzyszyć w Twoich zmaganiach, wyborach, smutkach i radościach. Podążaj przez życie z uśmiechem na twarzy i wiarą w swoje możliwości”.

Elżbieta Geisler

W tym miesiącu: 1964