Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

ROZPOCZYNAMY NOWY ROK W ROZBUDOWANEJ SZKOLE

Utworzono dnia 06.09.2018
Czcionka:

W poniedziałek, 3 września br. w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/19. O godz. 9:00 na boisku szkolnym zebrali się uczniowie klas I – VIII. Najmłodsi z nich przybyli do szkoły w towarzystwie rodziców. 

Uroczystość w szkole poprzedziła Msza Św. w intencji nowego roku szkolnego odprawiona o godz. 7:45 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W tym roku szkoła liczy 803 uczniów, zgromadzonych w 34 oddziałach oraz ponad 90-osobową kadrę pedagogiczną. Pierwszoklasiści rozpoczynają naukę w naszej szkole w czterech oddziałach klasowych. 

Tegoroczna uroczystość miała wyjątkowy charakter, ponieważ w jej trakcie dokonano otwarcia nowej części budynku szkolnego. Uświetnili ją swoją obecnością zaproszeni goście: Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner, projektant nowej części budynku – Piotr Brychcy,Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych -  Jakub Skrzypczak, Ksiądz Proboszcz - Tomasz Sobolewski, Naczelnik Wydziału Infrastruktury i Drogowego - Tomasz Słupiński, Przewodnicząca Rady Rodziców -  Jadwiga Tratwal, inspektor nadzoru budowlanego - Mikołaj Łukasik.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz wciągnięciu na maszt, przy dźwiękach hymnu, flagi państwowej głos zabrał dyrektor szkoły Marek Polcyn, który powitał wszystkich uczniów, szczególnie pierwszoklasistów, nauczycieli, oraz rodziców. 

W swoim przemówieniu pan dyrektor zwrócił szczególną uwagę na zmiany w nowym roku szkolnym wynikające z reformy edukacji. Następnie życzył wszystkim uczniom sukcesów w nauce, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz satysfakcji z osiąganych wyników. Następnie głos zabrał burmistrz Włodzimierz Hibner, który w swoim wystąpieniu zwrócił się przede wszystkim do uczniów, życząc wszystkim siły, wytrwałości i radości płynącej ze zdobywania wiedzy. 

Dalsza część uroczystości to otwarcie i oddanie do użytku nowej części budynku naszej szkoły. Osoby, które w znacznym stopniu przyczyniły się do realizacji projektu rozbudowy naszej szkoły, odebrały z rąk dyrektora podziękowania za zaangażowanie, poświęcony czas, przekazane środki finansowe i ogromny wkład pracy. 

W kulminacyjnym punkcie uroczystości: burmistrz Włodzimierz Hibner, projektant – Piotr Brychcy oraz dyrektor szkoły Marek Polcyn dokonali otwarcia nowej części budynku szkolnego poprzez symboliczne przecięcie wstęgi; natomiast Ksiądz Tomasz Sobolewski poświęcił budynek, sale lekcyjne oraz krzyże, które zawisną w nowych pomieszczeniach. Dzięki rozbudowie uzyskaliśmy sześć nowych izb lekcyjnych i długo oczekiwaną windę dla osób niepełnosprawnych. 

Po krótkiej części artystycznej, uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, gdzie zostali zapoznani z organizacją roku szkolnego 2018/19, natomiast goście zwiedzili pomieszczenia nowej części szkoły. 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego zbiega się z rocznicą wybuchu II wojny światowej. W swoim przemówieniu pan dyrektor nawiązał do przypadającej w tym roku 79. rocznicy napaści hitlerowskiej na Polskę. 

Delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięła udział w gminnej uroczystości na placu Niepodległości w dniu 1 września, złożyła symboliczną wiązankę pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oddając hołd tym, którzy walczyli za naszą wolność. 

Grażyna Stachecka

ROZPOCZYNAMY NOWY ROK W ROZBUDOWANEJ SZKOLE

Utworzono dnia 06.09.2018, 19:52

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej

Office 365
 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 712

W poprzednim tygodniu: 914

W tym miesiącu: 1787

W poprzednim miesiącu: 3696

Wszystkich: 95896