Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

WYCIECZKA DO NIEMIEC W RAMACH WYMIANY ZAGRANICZNEJ ZE SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ W GRÜNTAL

Utworzono dnia 05.10.2018
Czcionka:

W piątek, 21 września 2018 roku wcześnie rano uczniowie naszej szkoły wyruszyli z kolejną wizytą do zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły w Grüntal. W wymianie zagranicznej brało udział 37 uczniów naszej szkoły z klas piątych i szóstych pod opieką pięciu nauczycieli: dyrektora Marka Polcyna, Honoraty Marzyńskiej - Chudzik, Anny Manieckiej, Jolanty Warkockiej - Patalas i Macieja Bielawy.

Celem wizyty było rozwijanie komunikacji oraz umiejętności językowych uczniów, integracja między uczniami, rozwijanie współpracy między szkołami, poznanie nowych miejsc oraz nawiązanie nowych znajomości.

Podczas jednodniowej wizyty w Niemczech, gospodarze zaproponowali nam możliwość skorzystania z wielu atrakcji jakie oferuje Ogród Rodzinny „Familiengarten” w Eberswalde. Mający powierzchnię 17 hektarów, położony na południowym brzegu kanału Finov, rodzinny park rozrywki oferuje możliwości spędzania wolnego czasu oraz czynnego odpoczynku dla każdego. Nasi uczniowie korzystali z różnych zajęć rekreacyjno – sportowych i dodatkowych atrakcji. Największą popularnością cieszyły się zjazdy z wysokiej, długiej, zakrytej, wymagającej odwagi zjeżdżalni. Wejście na wieżę widokową o wysokości 56 m przy potężnym dźwigu, który kiedyś funkcjonował w największym zakładzie pracy w Eberswalde i podziwianie okolicznej panoramy dostarczało wszystkim wielu emocji.

Po trzygodzinnym pobycie w Ogrodzie Rodzinnym udaliśmy się nad malownicze jezioro Wukensee, gdzie dyrekcja niemieckiej szkoły zaproponowała nam dodatkowe atrakcje. Uczniowie z obu szkół ubrani w kamizelki ratunkowe pod opieką instruktorów uczyli się pływać po jeziorze kilkunastoosobową łodzią. Zadanie to początkowo sprawiało im sporo problemów. Jednak już po kilkunastu minutach widać było ogromne postępy i poszczególne załogi właściwie i jednocześnie wiosłowały, płynąc po tafli jeziora. Nie była to jedyna propozycja, jaką zaoferowali nam gospodarze wspólnego spotkania na kąpielisku w Wukensee. Bardzo dobra pogoda i odpowiednia temperatura wody zachęcały do kąpieli. Wspólna kąpiel w jeziorze o krystalicznie czystej wodzie pod nadzorem ratowników kąpieliska była niesamowitą radością wszystkich uczniów. Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania ze zjeżdżalni oraz skoki do wody z pomostu. 

Po pobycie nad jeziorem, późnym popołudniem udaliśmy się do szkoły w Grüntal. Tutaj z powodu złej pogody uczestniczyliśmy w rozgrywkach i zajęciach sportowych w sali gimnastycznej, a później uczniowie obu szkół integrowali się podczas dyskoteki w budynku szkolnym. 

Po dniu pełnym wrażeń około godziny 19:30 pożegnaliśmy naszych gospodarzy i wyruszyliśmy w drogę powrotna do domu. Do Nowego Tomyśla wróciliśmy o godzinie 23:00. 

Marek Polcyn

WYCIECZKA DO NIEMIEC

Utworzono dnia 05.10.2018, 13:18

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej

Office 365
 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 647

W poprzednim tygodniu: 635

W tym miesiącu: 1898

W poprzednim miesiącu: 5150

Wszystkich: 89352