XI FESTYN RODZINNY „BAW SIĘ RAZEM Z NAMI”

Utworzono dnia 12.06.2017

W sobotę, 10 czerwca 2017 roku odbył się w naszej szkole już XI Festyn Rodzinny „Baw się razem z nami”. Oficjalnego otwarcia imprezy wspólnie dokonali dyrektor szkoły Marek Polcyn oraz przewodnicząca Rady Rodziców Jadwiga Tratwal. Zorganizowanie tej imprezy wymagało wielu przedsięwzięć i zaangażowania organizatorów oraz bardzo wielu osób.

Ideą tej imprezy jest przede wszystkim integracja szkoły ze środowiskiem lokalnym oraz zaproponowanie rodzicom i dzieciom atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego. Cele, jakie sobie zakładamy, które chcemy corocznie osiągnąć to:

• integracja rodzin uczniów,
  • tworzenie emocjonalnej więzi między rodzinami,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zachęcanie do czynnego wypoczynku,
  • rozwijanie samodzielności, odpowiedzialności, współpracy w grupie,
  • promocja aktywnego spędzania czasu wolnego,
  • promocja szkoły w środowisku lokalnym,
  • przegląd dokonań i osiągnięć uczniów.

W związku ze sprzyjającą pogodą festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Uczniowie naszej szkoły podczas trwania części artystycznej zaprezentowali swoje talenty – śpiew, taniec, grę na instrumentach oraz zdolności aktorskie.

Wśród atrakcji dla dzieci znalazły się konkurencje sportowe, trampolina oraz dmuchacze. Uczniowie i rodzice mieli również możliwość postrzelania z łuku i podziwiania wystawy drzewek bonsai z możliwością zobaczenia tworzenia takiego drzewka. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska gastronomiczne: kawiarenka i grill. Niesamowitym powodzeniem cieszyły się „cegiełka na szkołę” i malowanie twarzy. Naszą imprezę również uświetnili strażacy i policja dająć możliwość obejrzenia sprzętu i pojazdów jakimi dysponują.

Różnorodność atrakcji zapewniła wszystkim wspaniałą zabawę i dobry humor.

Organizatorzy: Hanna Klimczak, Anna Jankowicz, Jolanta Warkocka – Patalas

FESTYN RODZINNY