„Dźwięki wiosny” – zajęcia logorytmiczne w grupie „Stokrotki”

Utworzono dnia 16.04.2024

We wtorek 9 kwietnia pani logopeda Anna Pisarek spotkała się z przedszkolakami z grupy „Stokrotki” aby wspólnie posłuchać „Dźwięków wiosny”. Zajęcia miały na celu:

• rozwijanie umiejętności planowania ruchów w obrębie motoryki dużej, małej, oraz w obrębie narządów artykulacyjnych;
  • lepsze orientowanie się w schemacie własnego ciała i w przestrzeni;
  • stymulacja słuchowo – ruchowa;
  • poprawa pamięci oraz koncentracji uwagi;
  • stymulowanie myślenia i mowy.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach logorytmicznych, rozpoznając odgłosy przyrody, zdobywając nową wiedzę na temat zmian zachodzących wiosną, grając na instrumentach                   i tańcząc z SIGUMĄ.

Logorytmika jest metodą wspomagającą zajęcia logopedyczne. Dla dzieci ma formę zabawy i polega na połączeniu terapii logopedycznej z rytmiką. W szczególny sposób rozwija sferę słuchową, ruchową i słuchowo-ruchową dziecka. W logorytmice zawarte są elementy gimnastyki przy muzyce. Na bazie ćwiczeń muzyczno - ruchowych wykonuje się ćwiczenia słowno - ruchowe, w których najważniejszy jest rytm.  Głównym celem zajęć logorytmicznych jest korygowanie wad mowy i przetwarzania słuchowego, a przy tym uwrażliwienie na cechy wspólne muzyki i mowy takie jak: rytm, melodia, tempo, dynamika i barwa dźwięku.

Anna Pisarek

„Dźwięki wiosny” – zajęcia logorytmiczne w grupie „Słoneczka”

Utworzono dnia 16.04.2024, 17:47