SZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA

Utworzono dnia 21.06.2023

W dniu 19 czerwca 2023 r. nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali i przeprowadzili szkolną Olimpiadę Sportową w ramach „Dnia Sportu Szkolnego”, jest to ważny dzień w szkole, który angażuje dużą liczbę uczniów do czynnego uczestnictwa (jako zawodnik) i biernego (jako kibic).

Celem tej imprezy jest:

• popularyzacja sportu wśród młodzieży szkolnej,
  • rozwój cech motorycznych (szybkość, skoczność, siła),
  • wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej,
  • wdrożenie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego,
  • poznanie zasad sędziowania podczas zawodów,
  • doskonalenie umiejętności współpracy w zespole.

Opracowany projekt pozwolił na wzięcie udziału w tej imprezie dużej grupie uczniów, w różnych konkurencjach sportowych. Wykonywanie zadań w poszczególnych konkurencjach dało radość i zadowolenie oraz uczyło pełnić rolę kibica. Od kilku lat staramy się go modernizować, by sprostać oczekiwaniom dzieci. Zostawiamy te konkurencje, które przynoszą najwięcej emocji, a eliminujemy to, co się nie sprawdziło.

W tym dniu inaczej niż na lekcjach próbujemy dzieciom przekazać ważne informacje, a przy okazji pobawić się z nimi i miło spędzić czas.

Dzieci w tym dniu zmagały się w konkurencjach indywidualnych ten dzień, to uwieńczenie kilkumiesięcznych przygotowań uczniów wszystkich klas, za które nagradzani są medalami za osiągnięte wysokie wyniki.

Dzień Sportu jest podsumowaniem całorocznej pracy dzieci na lekcjach wychowania fizycznego. Uczniowie mogą się sprawdzić w kilku dyscyplinach sportowych.

Aby ta impreza mogła się odbyć i przebiec sprawnie, konieczne było zaangażowanie wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego i kilku uczniów, którzy byli zaangażowani w protokołowanie zawodów. Nikt w pojedynkę nie jest wstanie zrealizować zadania dla tak licznej społeczności uczniowskiej. Ta forma i sposób przeprowadzonej imprezy uatrakcyjnia dzieciom zdobywanie wiedzy i umiejętności ważnych w codziennym i przyszłym życiu. Dzięki takim przedsięwzięciom życie szkolne staje się barwniejsze, atrakcyjniejsze i radośniejsze.

Uwieńczeniem zmagań uczniów w różnych dyscyplinach, było nagrodzenie ich medalami, które wręczyła uczniom osobiście Pani Dyrektor.

Rozdaliśmy ich aż 90 w poszczególnych dyscyplinach i kategoriach wiekowych.

Anna Jankowicz

SZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA