TYDZIEŃ GIER STOLIKOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS IV - VIII

Utworzono dnia 13.03.2023

Emocje, świetna zabawa, rywalizacja, przyjemność... wszystko to odnaleźć można było podczas kolejnej edycji Tygodnia Gier Stolikowych, który został przeprowadzony w tym roku szkolnym w dniach od 7 - 10 marca 2023 r., na lekcjach wychowania fizycznego. W kolejnej edycji Tygodnia Gier Planszowych, tym razem wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV – VIII. Tak jak w ubiegłych latach, i tym razem nie zabrakło wielu emocji i wrażeń.

Granie jest jedną z podstawowych form rozrywki, a rozrywka, jak chce Johan Huizinga, podstawą wszelkiego działania człowieka, stąd też pojęcie, które autor ten wymyślił, opisujące naszą skłonność do współzawodnictwa, gier i uciech – homo ludens. „Planszówki” uczą gry fair - play, zdrowej rywalizacji, zabawy z innymi, pracy w grupie, wspomagają logiczne myślenie, pamięć, analizę wzrokową, spostrzegawczość, koncentrację, refleks, kreatywność, wyobraźnię.

Gry planszowe pozytywnie wpływają na nasz umysł, rozwijają i pogłębiają pamięć oraz koncentrację.

Gry planszowe od kilku sezonów przeżywają renesans i ponownie cieszą się zainteresowaniem ludzi w każdym wieku, także dzieci. Dlatego w naszej szkole, co roku realizujemy cykl zajęć z wykorzystaniem gier planszowych, ponieważ, to idealny sposób na połączenie zabawy z nauką.

Taka forma zajęć to coraz mocniejszy trend do takiej alternatywnej formy nauki poprzez zabawę.

Coraz więcej bibliotek miejskich, świetlic i ogólnodostępnych lokali gastronomicznych posiada u siebie gry planszowe. Dlaczego? Bo gry uczą, kształcą i są fenomenalną zabawą, dlatego, rodzice, nauczyciele... grajcie z dziećmi w gry planszowe.

Uczniowie na tych zajęciach mieli możliwość nauki gry w szachy i warcaby, a osoby grające mogły sprawdzić się rywalizując z kolegami z klasy i nie tylko.

Uczniom bardzo te zajęcia się podobały i często pytają czy je znowu powtórzymy.

Zapraszamy na kolejne edycje wszystkich miłośników gier planszowych, także tych, którzy nie połknęli jeszcze tego bakcyla.

Anna Jankowicz

TYDZIEŃ GIER STOLIKOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS IV - VIII