W SP2 DBAMY RÓWNIEŻ O ZDROWIE PSYCHICZNE

Utworzono dnia 24.01.2017

Czym jest zdrowie psychiczne?

Zdrowie psychiczne – przyjęta w 1948 roku konstytucja Światowej Organizacji Zdrowia określa je jako pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka. Ze względu na wieloznaczność i ogólnikowość terminu, pojęcie zdrowia psychicznego jest w różny sposób kategoryzowane i uściślane, choć przeważa pogląd, iż nie istnieje jedna i bezwzględnie uniwersalna definicja zdrowia psychicznego, nie ma jednej, „oficjalnej” definicji, ponieważ (według WHO) różnice kulturowe, subiektywne odczucia oraz rywalizujące ze sobą profesjonalne teorie wpływają na to, jak termin ten jest rozumiany.

Dla nas zdrowie psychiczne to możliwość spędzania czasu z bliskimi, znajomymi, przyjaciółmi, to także wspólne wycieczki, zabawa, poznawanie tego, co nieznane, to dobre uczynki, to rozmowa z drugim człowiekiem... To w końcu bycie zadowolonym i szczęśliwym!

Aby dbać o nasz nastrój i pozytywne samopoczucie wzięliśmy udział w różnych przedsięwzięciach realizowanych w naszej szkole:

• w październiku bawiliśmy się, śmialiśmy i śpiewaliśmy podczas edukacyjnego spektaklu „Gra o Kraków” oraz wysłuchaliśmy muzycznego koncertu „Muzyka z Dalekiego Wschodu”, który przeniósł nas w świat Sindbada;
  • w listopadzie znakomicie bawiliśmy się podczas projektu tanecznego: „Baletowo w krainie hip i popu”, a także obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, podczas którego prezentowaliśmy nasze maskotki otrzymane od bliskich nam osób;
  • w grudniu uczestniczyliśmy w smyczkowym koncercie, bo wiemy, że muzyka łagodzi obyczaje, uwrażliwia i pomaga wyrażać uczucia. Ponadto w miesiącu tym zorganizowaliśmy wspólne klasowe wigilie – dobry świąteczny nastrój, wspólne kolędowanie, miłe upominki;
  • w styczniu odbyło się spotkanie z podróżnikiem, który swoimi opowieściami podróżniczymi przeniósł nas na Hawaje – palmy, plaże i słońce, czyli wieczne wakacje, pomimo że za oknem mróz...

Ewa Szeląg