MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

Utworzono dnia 10.01.2018

W dniach 11 i 13 grudnia 2017r. zostały zorganizowane mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców klas piątych, szóstych i siódmych. Do rywalizacji o mistrzostwo szkoły zgłosiło się 10 zespołów, w tym 5 zespołów klas piątych, 4 zespoły klas szóstych i tylko jeden zespół klas siódmych. Wszystkie w składach trzyosobowych. Zawody przeprowadzono w dwóch grupach rozgrywkowych po 5 drużyn w każdej grupie. Klasy piąte oddzielnie i klasy szóste z siódmymi łącznie jako oddzielna grupa rozgrywkowa.   W mistrzostwach rozegrano ogółem 20 meczów, po 10 w każdej grupie. Rywalizacja systemem „każdy z każdym” przebiegała jednocześnie na czterech boiskach naszej szkolnej hali sportowej. Wszystkie mecze rozgrywano do wygrania jednego seta do 25 punktów z koniecznością uzyskania dwupunktowej przewagi. Należy podkreślić fakt, że uczniowie klasy 7B rywalizujący w grupie z chłopcami z klas szóstych wygrali wszystkie mecze, a zadanie to nie było łatwe. Największe zaangażowanie i najliczniejszy udział zaprezentowały klasy: 6A – 3 zespoły, klasa 5D – 3 zespoły i klasa 5E – 2 zespoły. W wyniki przeprowadzonych rozgrywek ostatecznie uzyskano następujące rozstrzygnięcia w mistrzostwach szkoły.

Klasy piąte:

I miejsce 5D zespół 1 – Aleksy Polcyn, Jakub Żygalski, Piotr Hildebrand

II miejsce 5D zespół 2 – Wiktor Furman, Michał Pigla, Adrian Haładuda

III miejsce 5D zespół 3 – Marcel Molenda, Maciej Molenda, Piotr Woźny

IV miejsce 5E zespół 2 – Jakub Kuchta, Filip Adamczyk, Filip Mania

V miejsce 5E zespół 1 – Mateusz Korbanek, Piotr Haase, Aleksy Napierała

Klasy szóste:

I miejsce 6A zespół 1 – Adrian Pyliński, Piotr Liman, Mikołaj Machucki

II miejsce 6A zespół 2 – Jan Wilkoszarski, Mikołaj Jarnot, Wojciech Wolny

III miejsce 6A zespół 3 – Kacper Dziamski, Oskar Dziewiałtowski, Hubert Ordowski

IV miejsce 6D – Hubert Poniedziałek, Leszek Woźniak, Jakub Tarka

Klasy siódme:

I miejsce 7B (siódme) – Łukasz Garbarek, Mateusz Żygalski, Oskar Pawłowicz

Uczniowie najlepszych zespołów z każdej kategorii wiekowej otrzymali złote, srebrne i brązowe medale oraz skromne upominki, które wręczył dyrektor szkoły na uroczystości szkolnej w ostatnim dniu nauki „starego” roku tj. 22 grudnia.

Marek Polcyn

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW