Szkoła Podstawowa nr 2

MISTRZOSTWA W BADMINTONIE DZIEWCZĄT

Utworzono dnia 30.10.2017
Czcionka:

W czwartek 21 i 28 września 2017 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu odbyły się kolejny raz Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie Dziewcząt. Cała impreza miała charakter rekreacyjny i odbywała się w ramach dodatkowych zajęć sportowych.

Do udziału w mistrzostwach zgłosiło się 35 uczestniczek – dziewcząt klas piątych, szóstych i siódmych. Rywalizacja przebiegała na poziomach poszczególnych kategorii wiekowych. Rozgrywki eliminacyjne odbyły się w grupach, w których zawodnicy rozgrywali swoje mecze systemem pucharowym do dwóch przegranych meczy. Z każdej kategorii wiekowej wskazaliśmy trzy najlepsze zawodniczki.

W kategorii klas piątych I miejsce zajęła Marysia Wojtkiewicz, II miejsce Anna Mentlewicz, a III miejsce Antonina Zerek. Natomiast w roczniku klas szóstych mistrzostwo szkoły zdobyła Sara Kaszczyńska, pokonując w bezpośrednim pojedynku Patrycję Wyrwał, na trzecim miejscu uplasowała się Lidia Brygier. Na poziomie klas siódmych najlepsza okazała się Julia Świątek, II miejsce zajęła Patrycja Skowrońska, a III miejsce przypadło Marcie Winiarz.

Jak co roku zainteresowanie rozgrywkami w badmintona było duże. Ponadto, uczniowie mogli aktywnie spędzić popołudniowy, wolny czas oraz poznać zasady i przepisy gry w badmintona. Impreza przebiegała w sympatycznej, sportowej atmosferze, która znajduje swoje miejsce w cyklicznych rozgrywkach odbywających się co rocznie w naszej szkole.

Organizacją mistrzostw i opieką nad uczniami zajęli się nauczyciele: Anna Jankowicz i Jolanta Warkocka - Patalas.