Szkoła Podstawowa nr 2

UCZNIOWIE SP 2 NOWY TOMYŚL W TURNIEJU MINI PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW W LESZNIE

Utworzono dnia 24.03.2017
Czcionka:

W dniu 5 marca 2017r. młodzi adepci piłki siatkowej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu uczestniczyli w eliminacyjnym Turnieju Miast do ćwierćfinału Rozgrywek Mini Piłki Siatkowej o Puchar Kinder + Sport w województwie wielkopolskim. Rozgrywki zainicjowane przez Polski Związek Piłki Siatkowej w Warszawie zakończą się w czerwcu finałem krajowym z udziałem najlepszych drużyn z całej Polski.  Na terenie naszego województwa rozgrywki organizuje WZPS Poznań.

Chłopcy, uczniowie nowotomyskiej dwójki uczestniczyli tego właśnie dnia w turnieju zorganizowanym przez SP 9 w Lesznie w kategorii dwójek – chłopcy urodzeni w roku 2006 (4 klasa SP) i trójek – chłopcy urodzeni w roku 2005 (5 klasa SP). Zgodnie z regulaminem do dalszego etapu rozgrywek awansować miało pięć najlepszych zespołów w każdej kategorii. Ostatecznie po trzygodzinnych zmaganiach na kilku boiskach oba nasze zespoły uzyskały awans do ćwierćfinałów w województwie wielkopolskim.

W kategorii „dwójek” drużyna w składzie Aleksy Polcyn, Jakub Żygalski i Kacper Ciszewski zajęła 4 miejsce na 12 zespołów. Należy nadmienić, że zespół ten przegrał tylko jedno, pierwsze swoje spotkanie w fazie grupowej a potem wygrał kolejne cztery mecze, w tym również z zespołem, który uplasował się na pierwszym miejscu rozgrywek.

W kategorii „trójek” drużyna w składzie Adrian Pyliński, Mikołaj Jarnot, Piotr Liman i Mikołaj Machucki zajęła 5 miejsce na 9 zespołów. Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w ćwierćfinale rozgrywek, które odbędą się na początku kwietnia.