JA I MOJA RODZINA JEMY OWOCE I WARZYWA

Utworzono dnia 21.04.2017

12 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy IVc, IIi, IIh naszej szkoły w ramach przedsięwzięć zorganizowanych przez zespół Szkoły Promującej Zdrowie spotkali się z panem Bartoszem Skorubskim z Wielkopolskiej Giełdy Rolno - Ogrodniczej.

W czasie interesującej prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się między innymi, w jaki sposób owoce i warzywa trafiają na nasz stół i jaką drogę muszą pokonać te produkty spożywcze, zanim trafią do naszych domów.

Bardzo interesującym punktem spotkania było obrazowe zaprezentowanie i podanie prostych przepisów kulinarnych na pięknie i apetycznie wyglądające dania z warzyw i owoców, np.: kanapka – jeż, słoń z pomidorów i cukinii czy ryba z ogórków i pomidorów.

Pan Skorubski przybliżył i pokazał uczniom produkty, które zawierają duże ilości cukru, a są przez dzieci spożywane w ogromnych ilościach np.: napoje gazowane jak coca - cola, cukierki czy ketchup. W trakcie prezentacji uczniowie samodzielnie komponowali zdrowe drugie śniadanie.

Kolejnym, ciekawym elementem spotkania był kosz pełen owocowych, egzotycznych smakołyków, poprzez który uczniowie poznali mniej znane owoce i ich wartości odżywcze np.: miechunkę peruwiańską, karambolę czy mango. Pracownik WGOR zachęcił naszych uczniów do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem: „Malowane witaminki” oraz wyjaśnił zasady uczestnictwa.

Na zakończenie dzieci i nauczyciele zostali poczęstowani zdrowymi jabłkami. Spotkanie trwało 45 minut, podczas których uczniowie efektywnie wykorzystali czas i potwierdzili zdobytą do tej pory wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania i pozytywnych aspektów płynących ze spożywania owoców i warzyw.

Ewa Szeląg – koordynator SzPZ

JA I MOJA RODZINA JEMY OWOCE I WARZYWA