PROJEKT: KOCHAJ I BĄDŹ KOCHANY

Utworzono dnia 14.10.2017

Od 25 września do 13 października w naszej szkole uczniowie i nauczyciele wzięli udział w projekcie edukacyjno – zdrowotnym, podczas którego był czas na naukę, relaks i wspólne spędzanie wolnego czasu. Projekt ten został przygotowany i przeprowadzony z okazji Światowego Dnia Zwierząt obchodzonego 4 października.

Dla uczniów klas IV-VI zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze o tematyce związanej ze zwierzętami domowymi, między innymi o pomocy bezdomnym zwierzętom. Szczególny nacisk kładziono na traktowanie zwierząt z szacunkiem, i że jest to istota żywa, której nie można wyrzucić jak zabawki.

Następnie uczniowie każdej klasy  przygotowali w klasach gazetki tematyczne. Najbardziej pomysłowa, ciekawa pod względem treści i oryginalna okazała się gazetka klasy IVE, której to wręczono dyplom „Przyjaciela stowarzyszenia pomocy zwierzętom Łapa”.

W holu wejściowym zostały zaprezentowane gazetki, na których umieszczono zdjęcia naszych uczniów ze swoimi pupilami.

Uczniowie klas: 5c, 5d i 6e dnia 9 października uczestniczyli w zajęciach z pracownikiem stowarzyszenia ,,Łapa” panią Ewą Łopatą. Na zajęciach tych zostali zapoznani z organizacją schronisk, hoteli dla zwierząt domowych, zasadami działania stowarzyszenia oraz możliwościami niesienia pomocy zwierzętom przebywającym w schronisku albo w domach zastępczych. Wyjaśniono  również zasady adopcji psa i kota. Przez okres dwóch tygodni uczniowie i nauczyciele zbierali charytatywnie karmę, zabawki i inne akcesoria potrzebne zwierzakom. Pokazaliśmy tym samym, jak wielkie mamy serce i potrafimy kochać naszych czworonożnych przyjaciół.

Projekt ten  nie tylko miał pogłębić świadomość uczniów obowiązku jaki przyjmują na siebie wprowadzając do domu zwierzę, ale również uświadomić, że zwierzęta pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, potrafią nas zrelaksować, ukoić nerwy i są najwierniejszymi przyjaciółmi.

Projekt został przygotowany przez p. Iwonę Kaźmierowską ze współpracą z p. Ewą Szeląg i stowarzyszeniem „Łapa”.

Ewa Szeląg

PROJEKT: KOCHAJ I BĄDŹ KOCHANY