WF W SZKOLE SP2, TO ZABAWA NA 102!

Utworzono dnia 21.04.2017

7 kwietnia bieżącego roku uczniowie klas szóstych pod opieką pani Jolanty Warkockiej – Patalas w ramach zajęć wychowania fizycznego i zajęć profilaktyczno – sportowych, które prowadzone są w naszej szkole od kilku lat, redagowali hasła promujące uczestnictwo w lekcjach wychowania fizycznego. Przygotowali plakaty promujące uczestnictwo dekorując je odpowiednimi ilustracjami, pokazując tym samym gry i zabawy sportowe, wykonywane ćwiczenia podczas zajęć. Uczniowie pracowali w grupach czteroosobowych. Najciekawsze prace zostały wywieszone na holu szkoły, tak aby wszyscy uczniowie naszej szkoły włączając uczniów edukacji wczesnoszkolnej, rodzice i pracownicy szkoły mieli możliwość obejrzenia wykonanych plakatów. Oto niektóre hasła promujące uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego wykreowane przez naszych uczniów:

„WF w szkole SP2, to zabawa na 102”,

„WF w SP2 uwielbiamy, więc zdrowie mamy”,

„Szkoła SP2 najlepszy WF ma”,

„WF w SP2 nic nie kosztuje, a kto go uprawia wiele zyskuje”.

Ponadto uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego i stanowi to dla nich niejednokrotnie priorytet. Nie ma uczniów, którzy zostaliby zwolnieni przez rodziców z zajęć z uwagi na dysfunkcje czy niechęć do przedmiotu. Nawet uczennica klasy VIA poruszająca się na wózku inwalidzkim uczestniczy w lekcjach wychowania fizycznego i wykonuje zadania na miarę swoich możliwości. Co więcej uczniowie klasy życia również chętnie biorą udział w cotygodniowych zajęciach sportowych.

Nadmieniamy, że nasza szkoła nie jest szkołą sportową, ale kładzie się tutaj ogromny nacisk na uczestnictwo w zawodach sportowych poczynając od siatkówki, koszykówki czy piłki ręcznej i nożnej, kończąc na biegach, badmintonie czy szachach i warcabach. Co roku organizujemy również Dzień Szkolnego Sportu, który odbywa się w czerwcu.

Ewa Szeląg

WF W SZKOLE SP2, TO ZABAWA NA 102!

Utworzono dnia 21.04.2017, 08:24